Su Kaçağı Tespiti ve Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tespiti

 

Su Kaçağı gibi bir sorunun kimse başına gelmesini istemez, orası kesin. Ancak elimizde olmayan bazı durumlar olabiliyor. Biz hiç istemesek de evimizin veya iş yerimizin eskiyen, yıpranan su tesisatında bazı borularda kaçaklar meydana geliyor. Bundan dolayı da borulardaki çatlak ve kaçaklardan su sızıntısı akıyor bu da kişiyi zor durumlara sokabiliyor.

Su Kaçağı Nedir? Su Kaçağı İçin Ne Yapmak Gerekir?

Su kaçağı dedik peki tam olarak açıklayalım, nedir bu su kaçağı? Ev ve iş yerlerinizde mevcut tesisat altyapınızda temiz su ve pis su olmak üzere tesisat boruları vardır. Bunlardan temiz su, adından da anlaşılacağı üzere evinize temiz suyu taşıyarak sizin lavabo, banyo, musluk gibi kullanım alanlarınıza getirir. Bir de pis su kaçağı veya daha doğrusu tesisatı vardır bu da kullandığınız suyun artık pis olmasından dolayı gider borularından yaşam alanınızdan atılarak şehrin kanalizasyonuna aktarılmasıdır.Su Kaçak Tespiti

Nokta Atışı Su Kaçağını Buluyor ve Kırmadan Onarıyoruz

Su tesisatı altyapısını biraz anladığımıza göre artık kaçak nedir bir de ona bakalım. Suyun, temiz su ve pis su boru hatları üzerinden taşınması esnasında bazı küçük veya büyük çatlak veya kırılmalar sebebiyle su sızdırmasıdır.

Evinizde meydana gelebilecek küçük bir su sızıntısı görece küçük olarak tanımlansa da evinize ve size zararı aslında daha büyük olur. Hatta bazen komşularla aranızda sıkıntı yaşamasına bile sebep olabilir. Basit olarak nitelendirilen bir sorun asla görmezden gelinmemeli ve hafife alınmamalıdır.

Su Kaçağı Arızalarına Kırmadan, Dökmeden Kesin ve Hızlı Çözüm

Su kaçağı tespiti konusunda Uğurlar Mühendislik Ltd. Şti. altyapısı altında hizmet verdiğimiz için hem mühendisler hem işinin ustası Su Tesisatçısı arkadaşlarımız ile birlikte 7 gün 24 saat Su Kaçağı arızası yaşayan siz değerli insanlarımıza hizmet vermekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Su Kaçağı Tespiti Hizmetlerimiz

 • Kırmadan Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri
 • Robotla Su Kaçağı Bulma
 • Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti
 • Dedektörle Kaçak Tespiti
 • Noktasal Kaçak Tespiti

 

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı

Bir de görünmeyen su kaçakları vardır ki bunlar en kötüleridir. Bunlara gizli su kaçağı denir. Ancak korkmanıza gerek yok aşağıdaki belirtilerden en az birine sahipseniz sizin için bunu tespit edebilir ve çözüme kavuşturabiliriz.

 • Parkenizde kabarma ve şişmeler varsa
 • Kombideki su bar derecesi düzenli olarak düşmekteyse
 • Su faturasını normalin üzerinde ödediğinizi düşünüyorsanız
 • Ev veya iş yerinizden rutubet kokusu geliyor ise
 • Duvarlarınızda ve sıvanızda dökülmeler mevcutsa
 • Su saatiniz bütün vanalarınız kapalı olduğu halde dönüyorsa

Yukarıdaki şikâyetlerden en az birine sahipseniz sizde de gizli su kaçağı olabilir.

Su kaçağı işte böyle bir şey. Hiç yaşamak istemesek de elimizde olmadan başımıza gelebiliyor. Eğer sizde su kaçağı arızası yaşıyorsanız veya bu konuda herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçin, mobil araçlarımız size doğru yola çıkıp en doğru, hızlı ve en uygun çözümü ayağınıza getirsin!